Predávate nehnuteľnosť? Viete na čo si treba dať pozor?

Predaj nehnuteľnosti, či už bytu alebo rodinného domu, istotne nie je bežná vec a nerobíme ju každý rok. Zákony sa však menia tak často, že zostať v obraze je pre bežného človeka skoro nemožné. Pri predaji je veľmi dôležité mať všetky potrebné informácie – či už aktuálne právne normy, alebo nepísané zásady, na ktoré si treba dať pri predaji pozor a venovať im zvýšenú pozornosť.

V tomto prípade platí – „dôveruj, ale preveruj“ a kým zveríte predaj vašej nehnuteľnosti nejakej osobe, mali by ste vedieť, aké má referencie a zásady.

Ako rozpoznať dobrého a seriózneho realitného makléra?

Mal by dodržiavať tzv. „desatoro realitného makléra“

01. Nepredáva to, čo sám nevidel
02. S každým klientom by mal mať podpísanú zmluvu
03. Mal by si urobiť vlastnú fotodokumentáciu
04. Mal by si vyžiadať pôdorysy všetkých miestností
05. Každému klientovi vypracuje cenovú mapu
06. Exkluzívne ponuky inzeruje prednostne
07. Každý klient dostáva pravidelné informácie
08. Zmluvy vypracováva právnik
09. Preveruje vždy všetky nehnuteľnosti
10. Každý klient je VIP klient – alebo „náš zákazník – náš pán“

Všetky tieto body splnil pri našej spolupráci Ing. Milan Sivok. Mladý a sympatický muž, ktorý prišiel na stretnutie pripravený, mal vytlačené informácie o realitnej kancelárii, ktorú zastupoval a nezaskočila ho žiadna otázka. Pomohol so stanovením ceny nehnuteľnosti, urobil si vlastnú fotodokumentáciu a poznámky. V zmluve boli všetky údaje jasne vyšpecifikované a uvedené boli aj parametre nehnuteľnosti, cena a výška provízie. Počas celej doby som dostával pravidelné reporty o stave predaja. Obhliadky zabezpečil tiež on, takže mi ušetril veľa času a energie. Takto si predstavujem služby v 21. storočí. Preto, ak budete predávať vašu nehnuteľnosť, vyberajte obozretne a s ohľadom na spomínané „desatoro“. Alebo ak sa vám nechce hľadať, môžete kontaktovať Ing. Milana Sivoka – istotne vám rád pomôže s predajom.

tretia
mob.  0907 861 644,

mail: m.sivok@directreal.sk

http://bratislava-petrzalka.directreal.sk/ing-milan-sivok

 

Držím palce a prajem rýchly predaj s maximálnym výnosom 🙂

admin
Som "kúpeľnový guru" :-) Okolo kúpeľní sa pohybujem už vyše 10 rokov a táto práca ma napĺňa. Projekt malá kúpeľňa vznikol na základe dopytu a požiadaviek klientov, ktorí hľadajú vhodné riešenie pre ich väčšinou malú kúpeľňu. Snažím sa pomôcť ľuďom s výberom vhodných materiálov a produktov, remeselníkov a často aj komplexného riešenia pre malú kúpeľňu.
Komentáre