Podomietkový WC modul – ktorý si vybrať?

Na Slovensku sa situácia za posledných pár rokov výrazne zlepšila. Kedysi by ste mali na výber medzi dvomi – max tromi výrobcami. Dnes je na trhu množstvo výrobcov a ponuka modulov je naozaj široká.

Lenže pozor! Nie každý výrobok, ktorý na trhu je, musí byť v dostačujúcej kvalite a s dostatočným servisom. K tejto problematike sa dozviete viac v mojom e-booku.

Takže, čo môžete v dnešnej dobe na trhu kúpiť? Sú to moduly týchto značiek:
–    GEBERIT
–    KOLO
–    ALCAPLAST
–    GROHE
–    JIKA
–    RAVAK
–    VIEGA
–    ROCA
–    BOCCHI

Ak som náhodou na nejakého výrobcu zabudol, vopred sa ospravedlňujem.

Medzi najpredávanejšie v SR patria tieto značky:

1. GEBERIT
Myslím, že nebudem preháňať, keď túto značku prirovnám k „Mercedesu“ medzi modulmi. Moduly tejto značky sa vyznačujú kvalitou, výbornou dostupnosťou a skvelým servisom.
Túto značku pozná istotne každý inštalatér a nestane sa vám, že vám inštalatér odmietne modul nainštalovať, pretože ho nevie namontovať. Áno, aj to sa môže stať – inštalatér odmietne namontovať modul, ktorý ešte nemontoval – aj takéto skúsenosti, bohužiaľ, mám.

2.  KOLO
Táto značka sa stáva na Slovensku čoraz známejšou a predávanejšou. Je to bezpochyby aj tým, že ich moduly majú dobrú cenu a jednoduchú montáž. Sympatické je, že táto značka nekopíruje moduly ostatných značiek, ale má vlastný systém s jednoduchou montážou a funkciami navyše.
Napriek tomu, že sa jedná o poľského výrobcu, mám s týmito modulmi veľmi dobré skúsenosti – hlavne s treťou generáciou ich modulu Technic GT.

3. ALCAPLAST
Tento český výrobca sa stáva čoraz obľúbenejším. Možno je to aj tým, že sa jedná o českého výrobcu a ich sortiment modulov je pomerne široký.
Ich ďalšou výhodou je široká ponuka tlačidiel v rôznych prevedeniach a dekoroch – napríklad aj drevených alebo podsvietených.

4. GROHE
Kvalitný nemecký výrobca, ktorého väčšina ľudí pozná skôr ako výrobcu vodovodných batérií. Ich moduly sú asi najtichšie zo všetkých spomínaných. Je to aj vďaka pneumatickému splachovaniu.
Ďalšou zaujímavosťou sú tlačidlá, ktoré majú špecifický tvar a dizajn.

Ak by vás zaujímali detaily k jednotlivým modulom, nájdete ich v mojom e-booku.

 

Čo sa týka výberu správneho WC modulu, je potrebné si ujasniť nasledovné body:

– finančný rozpočet – koľko si môžete dovoliť zaplatiť za podomietkový modul – rozdiel v cene medzi jednotlivými značkami môže byť až do 100 eur
– miesto inštalácie – ak je modul určený do rodinného domu, stačí vám modul pre obmurovanie (kombifix,renovmodul,atď.) Tento modul je výrazne lacnejší od modulov určených do bytového jadra – modul má bočné konzoly (duofix, jádromodul, atď.)
– referencie – spýtajte sa svojich známych, aký modul majú inštalovaní a ako sú spokojní.

Podrobnejší popis  jednotlivých modulov a vhodnosť ich použitia nájdete v mojom e-booku.

 

Pre mňa je najlepšia „ZLATÁ STREDNÁ CESTA“

Čo to znamená „zlatá stredná cesta“? U modulov by sme zlatú strednú cestu mohli vyjadriť najlepším pomerom CENA/VÝKON. Výkon v tomto prípade určuje kvalita, dostupné funkcie a profesionálny servis.

Pre ilustráciu vám ponúkam porovnanie modulov určených do ľahkých priečok:

porovnanie

Ak by ste si chceli pozrieť aj porovnanie  modulov pre obmurovanie a do bytového jadra, prečítajte si môj e-book.

Moje hodnotenie značiek podomietkových WC modulov:

Berte nasledujúce riadky len ako vyjadrenie môjho osobného názoru. Každý si urobte vlastný obraz a rozhodujte sa podľa vlastného presvedčenia.

Vyjadrím sa ku každej značke a zhrniem môj názor, kedy by som sa pre túto značku rozhodol a kedy nie.

GEBERIT
po tejto značke siahnu tí, ktorí majú radi tradíciu a preferujú kvalitnú a známu značku. Tiež nie sú obmedzení finančným rozpočtom a nepozerajú na cenu, skrátka chcú to najlepšie, čo na trhu je.
Pravdepodobne po nej nesiahnu tí, ktorí majú obmedzený rozpočet a ktorým nezáleží na značke, ale na „množstve muziky“, ktorú dostanú za svoje peniaze.

KOLO
po tejto značke  podľa mňa siahnu väčšinou zástanci metódy – ZLATÁ STREDNÁ CESTA. Za relatívne málo peňazí dostanú veľa „muziky“ a dostanú tovar, ktorý kvalitatívne nezaostáva za konkurenciou.
Istotne po nej nesiahnu tí, ktorí potrebujú modul do bytového jadra, kde jediná možnosť na ukotvenie modulu sú bočné steny. Firma KOLO totiž nemá alternatívu s bočnými konzolami, čo by som im asi dal ako najväčšiu výtku. Je síce možnosť riešiť ukotvenie dodatočne vyrobenými konzolami, no už vo vlastnej réžii a za vlastného pričinenia.

ALCAPLAST
tejto značke nemám čo vytknúť, no ani ma ničím extra nenadchla. Majú všetko, čo človek potrebuje, no asi mi tu chýba ich vlastná cesta a vlastný systém. Niečo v čom by boli jedineční. Kúpou modulu tejto značky istotne nič nepokazíte, no za nižšie náklady si môžete dovoliť modul s vyššou výbavou od inej značky.

GROHE
viem si predstaviť, že po tomto module siahnu ľudia, ktorí chcú byť niečím výnimoční a majú radi kvalitné veci. Tlačítka ako aj celý systém modulov Grohe je odlišný ako u konkurencie. Kúpeľňa, v ktorej bude modul tejto značky, bude istotne výnimočná a iná.
Podobne ako pri Geberite si myslím, že po tejto značke nesiahnu ľudia, ktorí majú obmedzený finančný rozpočet a ktorí preferujú skôr úžitkovosť nad výnimočnosťou.

Snáď vám tieto riadky pomôžu pri výbere podomietkového modulu. Ak by ste chceli viac informácií a porovnaní, prečítajte si môj e-book, ktorý má 29 strán a je celý venovaný tejto problematike. E-book sa volá:
KÚPEĽŇOVÝ SPRIEVODCA – PODOMIETKOVÉ WC MODULY – KTORÝ SI VYBRAŤ? Stiahnuť e-book si môžete kliknutím na predošlý názov.

admin
Som "kúpeľnový guru" :-) Okolo kúpeľní sa pohybujem už vyše 10 rokov a táto práca ma napĺňa. Projekt malá kúpeľňa vznikol na základe dopytu a požiadaviek klientov, ktorí hľadajú vhodné riešenie pre ich väčšinou malú kúpeľňu. Snažím sa pomôcť ľuďom s výberom vhodných materiálov a produktov, remeselníkov a často aj komplexného riešenia pre malú kúpeľňu.
Komentáre