Malá kúpeľňa = veľký problém?

Istotne každý z nás túži po krásnej a hlavne účelnej kúpeľni. Aby však bola kúpeľňa účelná, mala by obsahovať všetky potrebné prostriedky, akými sú umývadlo, toaleta, vaňa (prípadne sprchovací kút) a bidet. Áno, myslím si, že v modernej kúpeľni 21. storočia by bidet mal byť súčasťou kúpeľne.

Happy Couple Dream New Home

Nie každý z nás má tú možnosť, mať dostatočne veľkú kúpeľňu, kde by vedel všetky tieto základné prostriedky pohodlne umiestniť. Veľa z nás býva v paneláku a povedzme si úprimne, väčšina panelákových kúpeľní neponúka práve veľkorysý priestor.

Z tohto dôvodu vznikol tento web, ktorý by mal pomôcť všetkým, ktorí chcú zo svojej kúpeľne získať maximum. A to maximum priestoru, ale aj maximum komfortu a úžitkovej hodnoty. Dnešný trh ponúka veľa možností a produktov, ktoré sú vytvorené špeciálne pre malé kúpeľne a dovoľujú na minimálnom priestore ponúknuť maximálny komfort.

Mojou úlohou je vám o týchto výrobkoch a možnostiach povedať viac. Podelím sa s vami o moje 10-ročné skúsenosti v oblasti návrhov, predaja a realizácií kúpeľní. Nebudem vám tu „servírovať“ žiadnu teóriu, ale ponúkam vám praktické rady a tipy z oblasti, v ktorej sa pohybujem už vyše desať rokov.

Vedeli ste napríklad, že aj v tej najmenšej kúpeľni / WC kabíne môžete mať aj bidet? Áno, keď sa vám tam zmestí obyčajný záchod, zaručene môžete mať vo svojej kúpeľni aj bidet. To všetko za úspory miesta a peňazí. Možností je viac – od bidetovej ručnej spŕšky, cez elektronické prídavné sedátka a elektronické bidety až po WC+BIDET 2v1!

Samozrejme každá minca má dve strany, a tak je to aj pri porovnávaní bidetových zariadení.

1 . Bidetová ručná spŕška –  ponúka minimálne obstarávacie náklady, ale aj najmenej komfortu. Pre použitie potrebuje mať človek voľné ruky a dostatočnú mobilitu na to, aby dokázal byť v polosede pri umývaní. Čo je hlavne pre seniorov a ľudí so zníženou pohyblivosťou zásadný problém. Vhodné skôr do mladých rodín a pri minimálnych rozpočtoch. Jedna z ďalších výhod je možnosť použiť ručnú spŕšku aj na iné účely, ako je napúšťanie vody atď. K nevýhodám treba prirátať  vodu, ktorá zvykne po použití spŕšky vytiecť na dlážku.

obr_1

2. Elektronické sedátka a elektronické bidety – ponúkajú vysoký komfort. Tieto zariadenia majú veľa funkcií, od rôznych typov spŕšky, po vyhrievané sedátko alebo funkciu fénu. Nevýhodou je vysoká obstarávacia cena (niekoľko stoviek až tisícov eur) a nutnosť pripojenia do elektrickej siete. Pri tomto riešení tiež treba počítať s častejšou poruchovosťou a náročnejšou obsluhou, čo môže byť nevýhoda hlavne pri starších užívateľoch a deťoch.

obr_2

3. WC+BIDET 2v1 – podľa môjho názoru najlepšia voľba pri zohľadnení úžitkovej hodnoty a ceny. Ako sa u nás hovorí – zlatá stredná cesta. Ceny porovnateľné s bežnými toaletami. Síce nižší komfort ako pri elektronických sedátkach a bidetoch, ale povedzme si úprimne, kto z nás využije všetky tie funkcie, ktorými disponujú elektronické verzie? Najdôležitejšia funkcia je predsa mokrá očista a tú zvládne WC+BIDET 2v1 na výbornú. Toto je dôvod, prečo som sa rozhodol ponúknuť  toto riešenie aj vám a od roku 2010 sme distribútorom tohto výrobku v SR.

obr_3

4. Samostatný bidet – nemá pri problematike malej kúpeľne vôbec miesto, nakoľko v malej panelákovej kúpeľni budeme len ťažko umiestňovať ďalšiu samostatnú keramiku, a preto túto možnosť nebudem ani veľmi opisovať.

Produktov pre malú kúpeľňu je na trhu veľa, stačí len vedieť, kde a na čo sa máte zamerať. Je možné zakúpiť si špeciálne tvarovanú vaňu so zúženou časťou pre nohy, alebo zúžené umývadlo, ktoré vám nebude zaberať zbytočné centimetre vo vašej kúpeľni. Ak práve hľadáte takéto výrobky, skúste si pozrieť eshop www.aleastudio.eu.

Prajem veľa úspechov, a ak by ste sa chceli s ostatnými podeliť o svoju skúsenosť, môžete pridať váš komentár, alebo zdieľať váš názor na facebooku. Kto by chcel poslať svoje riešenie malej kúpeľne, budem sa tešiť a tie najlepšie kúpeľne odmením zaujímavým darčekom. Kúpeľne môžete posielať na email: info@malakupelna.sk

 

Stanislav Pekar, váš kúpeľňový guru 🙂

admin
Som "kúpeľnový guru" :-) Okolo kúpeľní sa pohybujem už vyše 10 rokov a táto práca ma napĺňa. Projekt malá kúpeľňa vznikol na základe dopytu a požiadaviek klientov, ktorí hľadajú vhodné riešenie pre ich väčšinou malú kúpeľňu. Snažím sa pomôcť ľuďom s výberom vhodných materiálov a produktov, remeselníkov a často aj komplexného riešenia pre malú kúpeľňu.
Komentáre